Politechnika Gdańska w międzynarodowym rankingu najlepszych uczelni na świecie

• 12 polskich uczelni zostało sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu Times Higher Education World University Rankings. W tym gronie, znalazła się również Politechnika Gdańska.

THE World University Ranking jest jednym z najbardziej cenionych i opiniotwórczych rankingów szkół wyższych. W tym roku uwzględniono w nim 1102 uczelnie z całego świata. Ranking jest opracowywany przez brytyjski magazyn „The Times Higher Education”. Instytucje poddawane są ocenie w oparciu o pięć obszarów: kształcenie, umiędzynarodowienie, badania naukowe, wskaźnik cytowań i publikacji oraz współpraca z biznesem. W rankingu mogą znaleźć się tylko te szkoły wyższe, które w ciągu ostatnich pięciu lat opublikowały przynajmniej tysiąc artykułów w czasopismach indeksowanych w międzynarodowej bazie Scopus.
    Szczegółowe informacje o metodologii rankingu znajdują się tutaj.

Podobnie jak w ubiegłym roku, pierwsze miejsce zajął University of Oxford. W przedziale 801-1000 razem z Politechniką Gdańską znalazły się także: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski.
    Cały ranking można prześledzić na stronie poświęconej THE World University Rankings.

Wybrane media o rankingu:
    Polska Agencja Prasowa (PAP)
    Wprost