Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2018 dla Politechniki Gdańskiej!

Politechnika Gdańska została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii „Innowacyjne rozwiązania przyszłości na uczelni” za realizację projektu „Multidyscyplinarny Otwarty System Transferu Wiedzy – MOST Wiedzy”. Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowane zostają podmioty, które w swojej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, tworząc podstawy zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju.

 

– Otrzymana nagroda to dla nas duży sukces promocyjny, który bez wątpienia pomoże budować markę i rozpoznawalność portalu MOST Wiedzy. Cieszę się, że w ten sposób doceniona została praca osób zaangażowanych w ten projekt – mówi dr inż. Paweł Lubomski, dyrektor Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej i kierownik projektu.

Wśród laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju są Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów, jak również Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz PGNiG Obrót Detaliczny. Wyróżnienie to w tym roku zostało objęte honorowym patronatem dr Alicji Adamczak, prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem medialnym i pomysłodawcą nagrody jest redakcja sekcji „Rzecz o Innowacjach” oraz „Rzecz o Inwestycjach”, ukazujących się na łamach „Rzeczpospolitej” oraz „Pulsu Biznesu”. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, działające przy Politechnice Śląskiej.

– Gratuluję otrzymania Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 wszystkim pracownikom Politechniki Gdańskiej, którzy przyczynili się do zrealizowania projektu MOST Wiedzy. Mam nadzieję, że zachęci ona coraz szersze grono naukowców do utworzenia profilu naukowego na portalu – podkreśla prof. Jacek Namieśnik, rektor PG.

Główna uroczystość wręczenia nagród będzie miała miejsce podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018 (irforum.pl), które odbędzie się w dniach 18–20 października na terenie Miasta i Gminy Uniejów.

Projekt Multidyscyplinarny Otwarty System Transferu Wiedzy – MOST Wiedzy jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.