Ponad 16 mln zł dla PG

Politechnika Gdańska otrzyma prawie 16,5 mln zł dodatkowej dotacji. Poinformował o tym 30 października Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin na konferencji prasowej z udziałem rektora PG prof. Jacka Namieśnika.

Politechnika Gdańska znalazła się w gronie trzynastu uczelni, które ostatnio odnotowały największy awans w ocenie parametrycznej działalności naukowej, a wcześniej otrzymały zmniejszoną dotację w związku z wprowadzeniem w 2017 roku nowego algorytmu podziału środków. Przypomnijmy, że aż sześć z dziewięciu wydziałów naszej uczelni awansowało do wyższych kategorii, w tym dwa do kategorii A+. Kwota przyznana Politechnice Gdańskiej zostanie przeznaczona na realizację działań związanych ze strategicznymi kierunkami rozwoju uczelni.