Ponad dwa tysiące słuchaczy „Muzyki wody i ognia”

Muzyka wody i ognia, pierwszy koncert plenerowy na Politechnice Gdańskiej, spotkał się ze znakomitym przyjęciem wśród słuchaczy. W sobotni wieczór kampus naszej uczelni wypełnił się ponad dwoma tysiącami gości!

 

Choć koncert rozpoczął się o godzinie 21:30, to pierwsi słuchacze pojawili się na terenie uczelni jeszcze przed godziną 20:00. Entuzjaści dobrej muzyki zajmowali miejsca na krzesełkach, ławkach i trawnikach przed Gmachem Głównym PG. Wśród słuchaczy znaleźli się między innymi przedstawiciele władz uczelni, pracownicy PG, studenci i absolwenci, specjalnie zaproszeni goście, dziennikarze i rodziny wraz z dziećmi. Koncert z godziny na godzinę przyciągał coraz więcej ludzi – znakomita muzyka oraz nieformalna, piknikowa atmosfera stały się atrakcją dla przechodniów, którzy początkowo nie planowali spędzenia sobotniego wieczoru z Politechniką Gdańską.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory Georga Friedricha Haendla w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej (AchPG), Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata” (przygotowanie Marta Stós) i Gdyńskiej Orkiestry Barokowej „Sinfonia Nordica” pod batutą dr. hab. Mariusza Mroza, dyrygenta AchPG. Artyści wykonali „Muzykę na wodzie”, Hymn Koronacyjny „Zadok the Priest” oraz „Muzykę sztucznych ogni”. Każdy utwór nagradzany był gromkimi brawami, a ukoronowanie koncertu, czyli brawurowe wykonanie „Muzyki sztucznych ogni” połączone z pokazem fajerwerków zachwyciło wszystkich zebranych. Koncert poprowadziła Agnieszka Oszczyk, dziennikarka i prezenterka Telewizji Polskiej.

„Muzyka wody i ognia” została pozytywnie zrecenzowana w trójmiejskich mediach. „To był niezwykły koncert w równie niezwykłym miejscu” mówiono w „Panoramie” TVP3 Gdańsk. Z tą opinią zgadza się portal trojmiasto.pl: „Politechnika Gdańska po mistrzowsku i z wielkim hukiem pokazała, że najpiękniejszy kampus w Europie jest idealnym miejscem do organizowania takich koncertów, jak ten, który odbył się tam w sobotni wieczór” czytamy w recenzji.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Koncert organizowany był w ramach Politechniki Otwartej.

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Radio Gdańsk, Telewizja Polska Oddział Gdańsk, magazyn studencki płyń POD PRĄD

Sponsorzy: Santander Universidades Bank Zachodni WBK, DGT, Citi Handlowy.

Galeria zdjęć