Ponad tysiąc gości Europejskiej Nocy Muzeów na Politechnice Gdańskiej

Nasza uczelnia po raz drugi wzięła udział w Europejskiej Nocy Muzeów, która w tym roku przypadła na 19 maja. Osoby odwiedzające PG mogły wybierać spośród bogatej oferty atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

W Gmachu Głównym goście poznawali walory architektoniczne budynku podczas prelekcji i spacerów z przewodnikami, oglądali historyczny gabinet profesorski oraz uczestniczyli w prezentacjach, wystawach, warsztatach i wykładach. Zachwycił Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, porywając publiczność zwłaszcza finałowym wykonaniem utworu „The Battle of Jericho” Mosesa Hogana. Wśród dzieci szczególną popularnością cieszyła się strefa relaksu w Bibliotece PG.

Najmłodsi zachwyceni byli także pokazami chemicznymi w budynku Chemii A, który można było zwiedzać z przewodnikiem. Uwagę gości przykuwały wystawy i prezentacje w Audytorium Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz w Laboratorium Maszynowym na Wydziale Mechanicznym. Wydarzenie organizowane było w ramach Politechniki Otwartej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Europejskiej Nocy Muzeów na Politechnice Gdańskiej.

Załączone pliki