Prix Galien Polska – konkurs dla twórców innowacji farmaceutycznych i medycznych

Jeszcze do 9 kwietnia firmy i naukowcy pracujący nad przełomowymi rozwiązaniami w farmacji i medycynie mogą zgłaszać się do konkursu Prix Galien Polska. Nagrodę zdobyć można w sześciu kategoriach. Młodzi badacze, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia mogą także ubiegać się o stypendium wynoszące 10 000 zł.

 

W konkursie wyróżnieni zostają autorzy innowacji farmaceutycznych i medycznych, tworzący nowe rozwiązania dla pacjentów, których potrzeby zdrowotne do tej pory pozostawały bez optymalnej odpowiedzi. Medal V edycji Prix Galien Polska zdobyć można w kategoriach „Innowacyjny oryginalny produkt leczniczy”, „Generyczny produkt leczniczy z elementami innowacji”, „Innowacyjne odkrycie naukowe”, „Innowacyjny wyrób medyczny”, „E-zdrowie” oraz „Innowacyjna kampania zdrowotna”.

Kapituła pod przewodnictwem prof. Cezarego Szczylika, wybitnego onkologa i hematologa, w której zasiada trzynastu przedstawicieli polskiego środowiska medycznego i farmaceutycznego, przyzna również stypendium o wartości 10 000 zł przeznaczone dla młodego naukowca o wyróżniającym się dorobku naukowym. Wspieranie początkujących badaczy, a tym samym polskiej nauki, jest jedną z misji Prix Galien Polska, czyniącą polską edycję tego konkursu wyjątkową na tle wszystkich 15 krajów, w których jest przyznawana nagroda Galena.

W 2015 roku w kategorii „Rozwiązanie informatyczne dla medycyny” nagrodę Prix Galien Polska otrzymał prof. Andrzej Czyżewski, kierownik Katedry Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, doceniony za metodę i technologię diagnozowania stanu świadomości oraz stymulowania pacjentów po urazie mózgu „CyberOko”. O tym wyróżnieniu można przeczytać tutaj.

Organizatorem konkursu jest Fundacja na Rzecz Innowacji w Farmacji i Medycynie, a patronatem honorowym objęły go Ambasada Francji oraz Ambasada Luksemburga w Polsce. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej prixgalien.pl.