Prof. Dominiak i prof. Krzemiński z nagrodami ministra

Prof. dr hab. Piotr Dominiak z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji PG oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Krzemiński z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki znaleźli się wśród laureatów Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 2018 za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej. Nagrody przyznawane są najlepszym przedstawicielom świata akademickiego.

Działalność naukowa prof. Piotra Dominiaka koncentruje się na ekonomii sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz roli przedsiębiorczości w gospodarce. Jest autorem ponad 120 oryginalnych prac naukowych. Wypromował 19 doktorantów, z których 6 posiada obecnie stopień doktora habilitowanego.

Prof. Zbigniew Krzemiński wypromował 15 doktorów, spośród których 5 otrzymało stopień doktora habilitowanego. Jest recenzentem licznych publikacji, w tym monografii oraz 90 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Zainteresowania naukowe prof. Krzemińskiego koncentrują się na modelowaniu i symulacji układów energoelektronicznych i napędu przekształtnikowego z wykorzystaniem procesorów DSP.

Z profilami naukowymi  prof. Piotra Dominiaka i prof. Zbigniewa Krzemińskiego można zapoznać się na portalu MOST Wiedzy.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Więcej informacji nt. nagród MNiSW oraz nagrania prezentujące laureatów można znaleźć na stronie ministerstwa.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego to coroczne wyróżnienia przyznawane przez ministra nauki za wybitne osiągnięcia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku. Przyznawana jest też nagroda za całokształt dorobku naukowego. Łącznie nagrodzonych zostało 69 przedstawicieli świata akademickiego.

Na zdjęciu (od prawej): prof. dr hab. Piotr Dominiak, Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej; dr Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego; prof. dr hab. Henryka Noskiewicz-Gałązka, Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; prof. dr hab. inż. Zbigniew Krzemiński, Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Fot. MNiSW