Prof. Krzysztof Wilde, kandydat na rektora PG, odpowiada na pytania od społeczności akademickiej [WIDEO]

W czwartek 9 kwietnia na Politechnice Gdańskiej odbędą się wybory rektora, w których kandydatem do objęcia stanowiska jest prof. Krzysztof Wilde, obecny rektor PG. W wywiadzie przygotowanym z okazji wyborów, opowiada o swojej wizji i priorytetach na kolejną kadencję, a także odnosi się do pytań od społeczności akademickiej.

Decyzją Uczelnianej Komisji Wyborczej w czwartek 9 kwietnia na Politechnice Gdańskiej odbędzie się głosowanie elektorów w wyborach rektora. Odbędzie się ono w formie zdalnej, z powodu panującej w kraju pandemii.

Zanim to jednak nastąpi, obecny rektor PG i kandydat do pełnienia tej funkcji także w kolejnej kadencji (2020 – 2024) odpowiedział na pytania społeczności akademickiej PG, które można było przesyłać na dedykowaną skrzynkę mailową w ub. tygodniu. Prof. Wilde w wywiadzie przeprowadzonym w Sali Senatu PG odnosi się do najważniejszych zagadnień dotyczących funkcjonowania uczelni oraz wyzwań, przed którymi stanie po ewentualnej reelekcji.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu TUTAJ.