Profesorowie PG w Komitecie Metrologii i Aparatury Naukowej PAN

Przedstawiciele Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki: dr hab. inż. Grzegorz Lentka, dr hab. inż. Piotr Jasiński, prof. nadzw. PG i dr hab. inż. Janusz Smulko, prof. nadzw. PG zostali wybrani do Komitetu Metrologii i Aparatury Naukowej Polskiej Akademii Nauk. W komitecie pracuje łącznie 30 osób.

Komitet Metrologii i Aparatury Naukowej został w minionym roku najlepiej oceniony wśród wszystkich komitetów naukowych działających przy Wydziałach Polskiej Akademii Nauk. Swoim działaniem obejmuje szeroko pojętą problematykę pomiarów i budowy unikalnej aparatury naukowej. Zakres działania Komitetu Metrologii i Aparatury Naukowej Polskiej Akademii Nauk został opisany na jego stronie internetowej: www.kmian.pan.pl.

Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki jest redagowane czasopismo Komitetu „Metrology and Measurement Systems” (www.metrology.pg.gda.pl, Impact Factor = 0,925).