Program MBA na Politechnice Gdańskiej wśród 10. najlepszych programów w kraju

International MBA in Strategy, Programme and Project Management (IMBA) realizowany na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych programów w kraju według Rankingu MBA Perspektywy 2018. To, według rankingu, najlepszy program MBA w północnej Polsce.

Program MBA Politechniki Gdańskiej zajął także drugie miejsce wśród najlepiej ocenianych przez studentów programów MBA w kraju oraz ósme miejsce pod względem rangi i prestiżu.

– Szczególną uwagę zwracamy na proces rekrutacji do programu MBA. Dzięki temu trafiają do nas osoby o różnorodnych doświadczeniach zawodowych, z różnych firm i organizacji,  pochodzące z wielu krajów. Są  to osoby wywodzące się z odmiennych kultur organizacyjnych, ale o wspólnych celach i konkretnych oczekiwaniach wobec własnego rozwoju na kanwie zawodowej i nie tylko. To wszystko wpływa  na kształtowanie wzajemnych relacji, które sprzyjają współpracy i budowaniu jakości samego programu – mówi dr Barbara Stepnowska, dyrektor programu MBA Politechniki Gdańskiej.

Organizatorzy programów MBA, które uczestniczyły w rankingu wypełnili ankietę zawierającą kilkadziesiąt pytań. Odpowiedzi posłużyły do ustalenia takich kwestii, jak to kim są słuchacze ocenianych programów i wykładowcy, jak wygląda struktura i zakres programu, co studia oferują słuchaczom, a także jaki jest prestiż organizatora. Ponadto, w rankingu wzięto pod uwagę preferencje pracodawców wynikające z badania ankietowego przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych INDICATOR na zlecenie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Łącznie w rankingu uwzględniono siedem kryteriów (składających się w sumie z 26 wskaźników), w tym opinie absolwentów i pracodawców.

Więcej informacji o programie MBA na Politechnice Gdańskiej można znaleźć [tutaj].