Rekrutacja na studia II stopnia. Studiuj na drugiej najlepszej uczelni badawczej w Polsce!

Ponad trzy tysiące miejsc, bardzo dobrze wyposażone laboratoria i możliwość uczestniczenia w badaniach już w trakcie studiów, status uczelni badawczej i wysokie miejsca w prestiżowych rankingach – to i znacznie więcej Politechnika Gdańskama do zaoferowania kandydatom na studia stacjonarne oraz niestacjonarne II stopnia. W ofercie są w sumie 34 kierunki, w tym 9 prowadzonych w języku angielskim, 1 międzyuczelniany i 4 międzywydziałowe. Rekrutacja potrwa do 10 lutego.

 

Dlaczego warto studiować na Politechnice Gdańskiej?

▶ Politechnika Gdańska zajęła drugie miejsce w konkursie w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym uczelnie były oceniane przez międzynarodowy zespół ekspertów. Uzyskanie statusu uczelni badawczej pozwoli Politechnice m.in. na podniesienie jakości badań i kształcenia.

 

▶ Z każdym rokiem Politechnika Gdańska zajmuje wyższe miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, w 2019 r. docierając aż na siódme miejsce!

 

▶ Nasza uczelnia jako jedna z zaledwie czterech polskich uczelni i jedyna uczelnia techniczna w kraju znalazła się wśród tysiąca najlepszych uniwersytetów na świecie w najnowszej edycji prestiżowego zestawienia Times Higher Education World University Rankings.

 

▶ Według rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Politechnika Gdańska jest drugą pod względem liczby kandydatów uczelnią w Polsce! W 2019 roku o indeks PG ubiegało się aż 25 tysięcy osób.

 

▶ Nasi studenci już w trakcie studiów uczestniczą w badaniach. Uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażonymi laboratoriami, w tym m.in. pierwszą w regionie całodobową prototypownią ProtoLab, gdzie znajdują się nowoczesne urządzenia do testowania rozwiązań z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT oraz unikatowym Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej.

 

▶ Studenci PG odnoszą sukcesy na wielu polach! W plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej najlepszym studentem naukowcem okazał się Szymon Krawczuk, student Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Jest on jedną z czterech osób, które we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, zrealizowały projekt HEDGEHOG polegający na kompleksowym badaniu środowiska rakiety podczas lotu.Jeśli to dla Ciebie za mało, dodamy, że mamy jeden z najpiękniejszych kampusów w Europie!

 

Jak aplikować na studia?

Kandydaci mogą rejestrować się w systemie eRekrutacja. Równolegle do rejestracji internetowej należy złożyć komplet dokumentów we właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej [wyłącznie w godzinach urzędowania komisji – informacje o dyżurach WKR znajdują się TUTAJ]. Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 18 lutego, po godz. 13.00 w systemie eRekrutacja, a zajęcia w semestrze letnim rozpoczną się 24 lutego.
 

ZASADY REKRUTACJI

LISTA KIERUNKÓW

TERMINARZ REKRUTACJI

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć TUTAJ.