Rektor, dziekan i dyrektor administracyjny WETI odebrali Odznaki Honorowe PCK

Prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Jerzy Wtorek, dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Zenon Filipiak, dyrektor administracyjny WETI odebrali Odznaki Honorowe PCK. Podczas uroczystej gali 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK, która odbyła się w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, uhonorowana została także Politechnika Gdańska jako instytucja oraz Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Kapituła Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża przyznała odznaki przedstawicielom naszej uczelni na wniosek Oddziału Regionalnego PCK Gdańsk. Prof. Jackowi Namieśnikowi, rektorowi Politechniki Gdańskiej, prof. Jerzemu Wtorkowi, dziekanowi WETI oraz Zenonowi Filipiakowi, dyrektorowi administracyjnemu WETI, a także Wydziałowi Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Politechnice Gdańskiej nadano Odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia.

Prof. Jacek Namieśnik oraz prof. Jerzy Wtorek zostali uhonorowani w uznaniu za zasługi na rzecz promowania idei honorowego krwiodawstwa poprzez wsparcie i patronat honorowy nad cykliczną akcją poboru krwi pn. Politechnika Superbohaterów. Natomiast zasługi dyrektora Zenona Filipiaka dotyczą wsparcia podczas organizacji akcji.

Dodajmy, że przy Politechnice Gdańskiej od połowy października działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. doc. dr inż. Marianny Sankiewicz, który zrzesza pracowników, absolwentów i studentów Politechniki Gdańskiej. W skład zarządu klubu, weszli: Sławomir Ambroziak (prezes, Marcin Gnyba (wiceprezes), Alicja Olejniczak (sekretarz), Szymon Wiszniewski (skarbnik) oraz Bartosz Fabiański (członek zarządu). Trwa nabór na nowych członków. Więcej informacji można znaleźć na profilu klubu na Facebooku.

Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl