Rektorzy PG na otwarciu Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018

Prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, oraz prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki, uczestniczyli w ceremonii oficjalnego otwarcia Zlotu ZHP Gdańsk 2018 na Wyspie Sobieszewskiej 7 sierpnia. Harcerze, którzy przyjechali z tej okazji do Gdańska, wezmą udział w zajęciach odbywających się na naszej uczelni.

Podczas ceremonii Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, przekazał symboliczne klucze do bram miasta Annie Nowosad, druhnie naczelniczce ZHP. Następnie harcerze z całej Polski utworzyli korowód chorągwianych gniazd, prezentując w ten sposób regiony, z których pochodzą. Do zgromadzonych przemówili druhna naczelniczka Anna Nowosad i druh przewodniczący Dariusz Supeł, po czym rozpalono harcerską watrę.

Zlot ZHP Gdańsk 2018 odbywa się z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego hasło to „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Harcerze pozostaną w Gdańsku do 16 sierpnia.

– W najbliższych dniach na naszej uczelni pojawią się przeszło dwa tysiące druhen i druhów biorących udział w zajęciach prowadzonych w ramach modułu „Cywilizacja”. Bardzo się cieszę, że pracownicy PG włączyli się w organizację zjazdu przygotowując ciekawy program zajęć edukacyjnych – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor PG.

Informacje o atrakcjach czekających na harcerzy na Politechnice Gdańskiej można znaleźć pod adresem ftims.pg.edu.pl/zlot-zhp-2018.