Reprezentanci PG z medalami na AMP w trójboju siłowym

W dniach 4-6 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym. Z naszej reprezentacji najlepiej zaprezentowali się Kamil Linstedt oraz Piotr Konkol, którzy wywalczyli po dwa medale: srebro w klasyfikacji generalnej oraz złoto w klasyfikacji uczelni technicznych.

Kamil Linstedt zdobył krążki rywalizując w kategorii 74 kg, natomiast Piotr Konkol w kategorii 120 kg. Ich wyniki oraz 32. miejsce Roberta Mizera (74 kg), 22. miejsce Kamila Strucka (83 kg), 14. miejsce Sebastiana Bojewskiego (120 kg), 10. miejsce Patryka Zagórskiego (93 kg) oraz 18. miejsce Mateusza Grudnia (105 kg) dały naszym zawodnikom 6. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 4. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Panie w ramach AMP rywalizowały o Puchar Zarządu Głównego AZS. Najlepiej wypadły Alicja Klińska, która w kategorii 72 kg uplasowała się na 8. miejscu w KG oraz zdobyła srebro UTE, jak również Dominika Walkusz, która w klasyfikacji generalnej w wadze 63 kg była ósma, zaś w UTE zdobyła brązowy medal. W tej samej konkurencji Dominika Tarasiewicz była 14., a Martyna Kowalke 24. Ponadto Wiktoria Kaiser w wadze 57 kg zajęła 16. miejsce. Te wyniki pozwoliły naszym zawodniczkom na zajęcie 5. miejsca w drużynowej klasyfikacji generalnej oraz pierwszego miejsca wśród uczelni technicznych.