Reprezentanci PG zwycięzcami Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym

W Katowicach, w dniach 29-30 sierpnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym kobiet i mężczyzn. Reprezentanci Politechniki Gdańskiej nie mieli sobie równych i z zawodów wrócili z czterema drużynowymi złotymi medalami – w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz w klasyfikacji uczelni technicznych.

To jednak nie jedyne medale, jakie nasze zawodniczki i zawodnicy przywieźli z Katowic. W klasyfikacjach indywidulnych, na szyjach naszych reprezentantów zawisło jedenaście „krążków”, z czego aż dziesięć było złotych (po pięć w obu klasyfikacjach).

W poszczególnych kategoriach wagowych pierwsze miejsce zajęli: Paulina Szymanel, która wygrała w kategorii do 52kg, Alicja Klińska w kategorii 72kg, Piotr Konkol zwycięzca kategorii +120kg, Tomasz Domański w kategorii 120kg oraz Kamil Linstedt w kategorii do 66 kg.  Brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych wywalczył Wojciech Groth w kategorii do 105kg,

W indywidualnej klasyfikacji generalnej Paulina Szymanel zdobyła brązowy medal, natomiast Tomasz Domański „srebro”.Dodajmy także, że Alicja Klińska podczas tych zawodów ustanowiła akademicki  rekord Polski w martwym ciągu.