Robot rolniczy studentów PG odniósł sukces na zawodach Field Robot Event

Studenci ze Studenckiego Koła Automatyków SKALP, działającego przy Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki skonstruowali prototyp w pełni autonomicznego robota wspomagającego pracę rolników. Żukbot uplasował się w czołówce międzynarodowych zawodów robotów rolniczych na Uniwersytecie Harpera Adamsa w Wielkiej Brytanii.

W Field Robot Event uczestniczyło kilkanaście zespołów m.in. z Niemiec, Holandii czy też Meksyku. Studenci PG byli jedynymi reprezentantami Polski. Rywalizacja składała się z pięciu konkurencji: nawigacji podstawowej, nawigacji zaawansowanej, mapowania pola (czyli rozpoznawania przeszkód i chwastów), precyzyjnego oprysku chwastów oraz konkurencji freestyle, w której Żukbot zaprezentował system rozpoznawania chorych roślin (wykorzystując technologię głębokich sieci neuronowych).

Prototyp naszych studentów okazał się bezkonkurencyjny w kategorii precyzyjnego oprysku chwastów – studenci WETI zajęli pierwsze miejsce! W klasyfikacji generalnej młodzi konstruktorzy uplasowali się na wysokiej, piątej pozycji.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu ŻukBota.