Rozpoczynają się Akademickie Mistrzostwa Polski 2019/20

Akademickie Mistrzostwa Polski 2019/20 zbliżają się wielkimi krokami. Po sukcesach Politechnki Gdańskiej z ostatnich lat (sześciokrotnym trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz siedmiokrotnym „srebrze” w klasyfikacji uczelni technicznych) apetyty rosną, a cele stają się coraz ambitniejsze.

– W tym roku założenie mamy jedno - poprawić wynik z lat ubiegłych. Mamy wiele dyscyplin, w których od lat odnosimy sukcesy - warto wymienić tu żeglarstwo, w którym zdobyliśmy złoty medal w klasyfikacji generalnej aż sześć razy z rzędu, trójbój kobiet i mężczyzn, lekką atletykę mężczyzn czy koszykówkę kobiet i mężczyzn. Wierzę, że przeskoczenie o co najmniej jeden stopień podium zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i uczelni technicznych jest w naszym zasięgu – mówi Andrzej Bussler, zastępca dyrektora ds. sportowych w Centrum Sportu Akademickiego PG.

W ubiegłym roku reprezentacje Politechniki Gdańskiej wystąpiły w 43 z  44 dyscyplin znajdujących się w terminarzu AMP. W tym sezonie organizatorzy dołożyli cztery dodatkowe: koszykówkę 3x3 kobiet i mężczyzn, unihokej oraz piłkę nożną kobiet. Dodatkowo, nastąpiła zmiana w regulaminie i do punktacji generalnej liczyć się będą udziały we wszystkich dyscyplinach, a nie jak do tej pory – w 35 najlepszych.

– Planujemy wystawić reprezentacje we wszystkich możliwych dyscyplinach. Zmiany regulaminowe i fakt, że każdy udział będzie liczył się do klasyfikacji generalnej powinien działać na naszą korzyść – dodaje Andrzej Bussler. – Od lat konsekwentnie staramy się wspierać wszystkich naszych reprezentantów i dawać im szansę na spróbowanie swoich sił w rywalizacji z najlepszymi. Każda studentka i każdy student swoim występem dokłada małą cegiełkę, która na sam koniec pozwala nam cieszyć się z sukcesów. Wierzę, że nie inaczej będzie w tym roku.

Pierwszy turniej z udziałem reprezentacji Politechniki Gdańskiej odbędzie się w dniach 23-26 stycznia w Toruniu. Do rywalizacji w Półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski przystąpią futsaliści.