Rusza Trójmiejski Turniej Robotów

  • W sobotę czeka nas niesamowity pokaz możliwości mechanicznych zawodników. Maszyny będą walczyć, ścigać się i próbować znaleźć wyjście z labiryntu, aby zwyciężyć w Trójmiejskim Turnieju Robotów. Zaczynamy 20 maja o godzinie 10.00.

     

    Roboty zmierzą się ze sobą w czterech konkurencjach. Zawodnicy sumo, niczym w klasycznym japońskim sporcie, będą musieli wypchnąć przeciwnika z ringu w emocjonującym starciu jeden na jednego. Najszybsze roboty staną do wyścigu linefollower, próbując w jak najkrótszym czasie pokonać trasę wyznaczoną przez czarną linię. Wydostanie się z labiryntu będzie zadaniem maszyn biorących udział w konkurencji micromouse. Oprócz kibicowania, publiczność wybierze swoich faworytów w kategorii freestyle, w której im bardziej innowacyjny, praktyczny lub widowiskowy jest projekt, tym większe szanse ma na wygraną. Turniejowi towarzyszyć będą zajęcia dla najmłodszych: warsztaty budowy robotów z klocków LEGO, kursy techniczne, eksperymenty i konkursy z nagrodami.

    Jak co roku, Trójmiejski Turniej Robotów odbędzie się w Budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Jego organizatorami są Studenckie Koło Automatyków SKALP oraz Stowarzyszenie Robotyków  SKALP, wspierane przez Samorząd Studentów PG,  Wydziałową Radę Studentów ETI oraz Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Wstęp wolny.

    Szczegółowe informacje na temat turnieju są dostępne na stronie http://ttr.skalppg.pl.