Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej z dwoma nagrodami Pro Juvenes

Projekt Kulturalne Środy oraz zajęcia z cyklu WRS ETI pomaga zdobyły nagrody środowiska akademickiego Pro Juvenes przyznawane przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W kategorii Kultura Studencka SSPG otrzymał nagrodę za Kulturalne Środy, cykl wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych organizowanych w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”, w ramach którego odbyły się koncerty Jazz na Politechnice i Afternoon Chill, występy kwartetu smyczkowego Golden Gate String Quartet, wieczory tematyczne Let's talk about, teatr improwizacji oraz koncert bluesowy i operowy.

W kategorii Studia Bez Barier nagrodzono cykl otwartych zajęć z przedmiotów matematycznych pod nazwą WRS ETI pomaga. Skupiał się on na materiale obowiązującym w trakcie egzaminów, był nieobowiązkowy i bezpłatny. Zajęcia prowadził Jakub Malinowski, przewodniczący Wydziałowej Rady Studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, a odbywały się one pod patronatem prof. Jerzego Wtorka, dziekana WETI, oraz dr Barbary Wikieł, dyrektor Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość.

Konkurs Pro Juvenes jest inicjatywą organizowaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku w celu promowania aktywnych studentów i ich pomysłów oraz przyjaznych im osób i podmiotów. W tegorocznej, VI edycji konkursu wzięło udział kilkuset uczestników, przede wszystkim przedstawiciele samorządów i organizacji studenckich z całej Polski. W gali wręczenia nagród uczestniczyli między innymi Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, Piotr Müller, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oraz prof. Jan Szmidt, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.