SCOTT – międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów

Tylko do 24 lipca można nadsyłać zgłoszenia udziału w międzynarodowym konkursie studenckim „International Student Contest on Wirelessly Connected IoT”

Tematyka konkursu obejmuje Internet Rzeczy (IoT) - zarówno pod kątem technologii jak i jej zastosowań, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i zachowanie poufności/prywatności informacji. Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów (do roku od egzaminu dyplomowego). Jego głównym celem jest znalezienie i promowanie rozwiązań, które mogą być istotne dla zapewnienia lub zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności i prywatności w systemach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które wykorzystują, ulepszają lub stosują technologie bezprzewodowe w praktycznych scenariuszach, tj. m.in. w służbie zdrowia, urządzeniach gospodarstwa domowego, inteligentnych miastach, pojazdach, budynkach lub maszynach współpracujących w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.

Konkurs organizowany jest przez europejskie konsorcjum projektu SCOTT - Secure Connected Trustable Things (www.scott-project.eu), który jest realizowany przez 57 partnerów z 12 krajów, w tym z Polski m.in. przez Politechnikę Gdańską.

Przygotowanie konkursu koordynowane jest przez przedstawicieli z Virtual Vehicle Research GmbH z Austrii (koordynator projektu SCOTT), Politechnikę Gdańską, Uniwersytet w Oslo i Fundację Interizon. Patronat nad konkursem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Termin na nadsyłanie zgłoszeń to 24.07.2020 r. Zgłoszenia można wysyłać [TUTAJ]