Snowboardzistki PG trzecią drużyną w Polsce

Wspaniałym sukcesem zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie, podczas których reprezentantki Politechniki Gdańskiej powtórzyły swoje osiągnięcie z zeszłego roku i zdobyły brązowy medal w klasyfikacji generalnej zawodów. Panie zdobyły również srebro w typie uczelni technicznych, ustępując jedynie zawodniczkom z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Po pierwszym dniu mistrzostw, podczas którego przeprowadzono eliminacje i finały slalomu giganta, nasze zawodniczki w generalnej klasyfikacji drużynowej zajmowały 3. miejsce, a panowie byli na 4. pozycji. W tej konkurencji najlepszą reprezentantką PG okazała się Joanna Karnowska, która zajęła 16. miejsce open na 131 kobiet biorących udział w zawodach. Wśród mężczyzn najlepiej ze slalomem gigantem poradził sobie Szymon Szulc, zajmując 8. miejsce open i 4. lokatę w klasyfikacji uczelni technicznych na 144 zgłoszonych zawodników.

Drugiego dnia nasi reprezentanci musieli zmierzyć się z zupełnie nową, bardzo widowiskową, aczkolwiek niezwykle wymagającą konkurencją AMP – Banked Slalomem, polegającym na jak najszybszym pokonaniu śnieżnego toru przeszkód. Wśród pań najlepiej poradziła sobie Zofia Rytlewska, która w eliminacjach zajęła 26. lokatę, ale po rewelacyjnym przejeździe finałowym awansowała na 10. pozycję. Zawodniczką punktującą była także Kamila Kowerdej (12. miejsce). W drugim przejeździe BS wystartowała Marta Nawrocka, która jako 30., ostatnia zawodniczka wywalczyła prawo startu w finale konkurencji. Ostatecznie rywalizację zakończyła na wysokiej 22. pozycji.

Wśród panów tylko Michał Ziuzia dostał sie do drugiego przejazdu BS i konkurencję zakończył na 28. pozycji. Punkty do klasyfikacji zdobył także Bartosz Tymiński. Nasi snowboardziści mistrzostwa zakończyli ostatecznie na 5. miejscu w typie uczelni technicznych i na 8. w klasyfikacji generalnej.

Skład reprezentacji Politechniki Gdańskiej w snowboardzie: Joanna Karnowska (WA), Kamila Kowerdej (WOiO), Julia Lisewska (WA), Małgorzata Maina (WA), Marta Nawrocka (WETI), Zofia Rytlewska (WETI), Julia Sławińska (WFTiMS), Michał Grzywa (WETI), Przemysław Pietrzak (WEiA), Szymon Szulc (WOiO), Bartosz Tymiński (WA), Michał Ziuzia (WA). Trener: Marta Parafiniuk.

Wyniki kobiet i mężczyzn znaleźć można na stronie internetowej AMP.

fot. Ewelina Orzeł, Maciej Jurkiewicz MEphoto