Spotkanie Kolegium Rektorskiego z Zarządem Samorządu Studentów PG

Przedstawiciele władz naszej uczelni podczas spotkania z nowo wybranymi członkami Zarządu SSPG omówili perspektywy współpracy oraz cele samorządu na 2018 rok. Są wśród nich rozwinięcie działalności kół naukowych, aktywizacja i internacjonalizacja domów studenckich oraz po raz pierwszy w historii Juwenalia Gdańskie.

– Studenci działający w kołach naukowych przeprowadzają wiele bardzo ciekawych badań oraz projektów. Wszyscy zgodnie uważają, iż należy te inicjatywy odpowiednio wspierać poprzez udostępnienie środków finansowych i narzędzi oraz promowanie tych działań jako wizytówki Politechniki Gdańskiej – zaznacza Artur Albiński, zastępca przewodniczącego SSPG ds. mediów i promocji.

W odpowiedzi na potrzeby zagranicznych studentów zostaną podjęte prace nad przystosowaniem dokumentów oraz komunikatów w domach studenckich do anglojęzycznych odbiorców, co ułatwi pracę radom mieszkańców oraz administracji osiedli studenckich. Największym wyzwaniem dla Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej w tym roku niewątpliwie jednak będą Juwenalia Gdańskie, czyli juwenalia wszystkich wyższych szkół publicznych w mieście. Przedstawiciele PG będą głównymi koordynatorami całego przedsięwzięcia, które wzorem innych miast będzie świętem całej społeczności akademickiej.

– Mimo, że juwenalia odbędą się w maju, to samorząd przez cały rok będzie pracować nad poszerzeniem oraz uatrakcyjnieniem oferty wydarzeń kulturowych, dodając między innymi cykl koncertów tematycznych obejmujących takie gatunki jak jazz czy muzyka filmowa – zapewnia Artur Albiński.

W spotkaniu uczestniczyli rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik, prorektor ds. organizacji prof. Janusz Cieśliński, prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji prof. Piotr Dominiak, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki prof. Marek Dzida oraz przewodnicząca SSPG Maria Wichowska wraz z zastępcami ds. finansowo-gospodarczych Jakubem Brzoską, ds. dydaktyki i jakości kształcenia Szymonem Krawczukiem, ds. mediów i promocji Arturem Albińskim, ds. struktury wewnętrznej i organizacji Joanną Niesiobędzką, ds. kultury i sportu Marcinem Janusewiczem, ds. rozwoju struktury informatycznej Marcinem Chodkowskim, ds. socjalnych Marcelim Formelą, ds. przedsiębiorczości Maciejem Miniszewskim oraz pełnomocnikiem ds. projektu Juwenalia Gdańskie Marcinem Palanisem (na zdjęciu).