Srebro za identyfikację wizualną PG

Jedną z najważniejszych nagród w polskim środowisku marketingu nagrodzono system identyfikacji wizualnej (SIW) Politechniki Gdańskiej. Srebrną nagrodę Klubu Twórców Reklamy 2015 przyznano w kategorii ”design”. W podkategorii „identyfikacja wizualna” SIW naszej uczelni oceniono jako najlepszy.

Gala wręczenia nagród laureatom tego największego w kraju konkursu kreatywnego odbyła się 14 maja w Teatrze Polskim w Warszawie.

Za przygotowanie SIW odpowiedzialne było warszawskie biuro projektowe Mamastudio. Autorem części projektów jest prof. Jan Buczkowski z Wydziału Architektury, pełnomocnik rektora PG ds. artystycznych.

Twórcy systemu identyfikacji wizualnej PG zaznaczają, że postawili na wyważony pomost pomiędzy dziedzictwem i historią uczelni a nowoczesnym uniwersytetem technicznym, zgodnie z dewizą „Historia mądrością – przyszłość wyzwaniem”.

W tym roku na konkurs KTR wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Osiemdziesięcioosobowe jury pod przewodnictwem Jona Williamsa, chief creative officera w Grey EMEA oceniło 1104 prace pogrupowane w kilka kategorii tematycznych.

Szczegóły znajdują się na stronie KTR. Nagrodzone prace można obejrzeć tutaj.

***

System identyfikacji wizualnej PG zbiera bardzo pozytywne opinie w środowisku projektowym o czym świadczy m.in. fakt, że 18 maja br. został wyróżniony na prestiżowym portalu Behance