Studenci PG na podium International Waterbike Regatta 2019

Studenci z koła naukowego KSTO Korab oraz reprezentanci koła PIXEL z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej po raz kolejny stanęli na podium międzynarodowych zawodów International Waterbike Regatta. Rektor, bo tak nazywa się ich jednostka, uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Międzynarodowe regaty łodzi napędzanych siłą ludzkich mięśni odbyły się już po raz czterdziesty, tym razem w miejscowości Ratzeburg nieopodal Hamburga. Studenci Politechniki Gdańskiej walczyli w ośmiu zróżnicowanych konkurencjach na czterech własnoręcznie przygotowanych sportowych rowerach wodnych.

– Trzy dni regat wymagały wielu przygotowań i przyniosły ogromne emocje. Rowery wodne z Politechniki Gdańskiej zbudowane przez KORAB oraz pozostałe 34 jednostki startowały dyscyplinach sprawdzających wszechstronność budowanych maszyn – opowiada dr inż. Wojciech Leśniewski z Katedry Automatyki i Energetyki WOiO PG, opiekun koła.

Wszystkie wyniki poszczególnych konkurencji złożyły się na punktację w klasyfikacji generalnej. Żeby wywalczyć puchar, trzeba było uzyskać jak najmniej punktów w trakcie całych zawodów. Reprezentacja PG powtórzyła swój zeszłoroczny wynik – „Rektor” ponownie zajął 3. miejsce. Pozostałe jednostki skonstruowane przez naszych studentów sklasyfikowano odpowiednio na dwudziestej („Dżordż”), dwudziestej trzeciej („C.B.G.”) i dwudziestej szóstej („RW 4”) pozycji. Puchar IWR 2019 powędrował do drużyny z Hamburga, natomiast drugie miejsce wywalczyła ekipa z Rostoku.

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na ich profilu w serwisie Facebook.