Studenci PG organizują zbiórkę na zakup respiratorów

Na portalu zrzutka.pl uruchomiona została zrzutka #DrugiePłuca - Respiratory do walki z COVID-19 , której celem jest zakup sprzętu niezbędnego w walce z chorobą COVID-19. Akcja zainicjowana przez studentów z Koła Naukowego EcoTech Team z Wydziału Mechanicznego została poparta przez władze Politechniki Gdańskiej.

Koszt zakupu jednego respiratora to ok. 25 tys. zł. Cel zbiórki to 100 tys. zł.

Organizatorzy zbiórki zobowiązali się do przekazania całości zgromadzonych środków na cele przedstawione w opisie zrzutki, tj. na zakup respiratorów potrzebnych w leczeniu osób zarażonych wirusem Sars COV-2.

W przypadku nie zebrania wystarczającej kwoty, lub czasu oczekiwania na otrzymanie przedmiotu zakupu przekraczającego 3 miesiące, zobowiązują się jednocześnie do przekazania zgromadzonych środków do wybranego szpitala, celem zakupu potrzebnych i zarazem dostępnych na rynku środków służących personelowi szpitala do niesienia pomocy osobom zakażonym koronawirusem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie zrzutki: [TUTAJ].