Studenci WETI wygrali Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych – Robomaticon 2013

Zdobyliśmy stolicę – cieszy się politechniczna drużyna robotyków, która zajęła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Robotów Mobilnych – Robomaticon 2013. III edycja zawodów odbyła się 9 marca na Politechnice Warszawskiej. Studenci WETI tworzący Magnat Cyber Forge Team startowali w konkurencji Minisumo, w której malutkie roboty walczą niczym zawodnicy sumo. Dwóch przeciwników i jeden cel – wypchnąć rywala poza matę!

Trzecie miejsce na tym samym turnieju zdobyła Dominika Wojtukiewicz, dla której warszawskie zawody były debiutem. Studentka WETI startowała w kategorii Line Follower – zadaniem robota jest w ekspresowym tempie i po wyznaczonej linii dotrzeć do mety. Również na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Paczyński, także student WETI. Mateusz stanął w szranki w konkurencji Nanosumo, czyli mniejszej odmianie robotów Minisumo.

– Ogromnie się cieszymy z naszego sukcesu. Włożyliśmy naprawdę ogrom pracy, aby Enova była niepokonana – mówi  Szymon Zagórnik z Magnat Cyber Forge Team.

Robot Enova, który nie pierwszy raz zapewnił zwycięstwo zawodnikom Magnat Cyber Forge Team, waży pół kilograma i mierzy zaledwie 10x10cm.  Studenci skonstruowali go samodzielnie.

– Można by pomyśleć, że po zbudowaniu robota czeka nas tylko fajna zabawa związana z rywalizacją na zawodach. Nic bardziej mylnego, gdyż pomiędzy zawodami ciągle pracujemy nad ulepszaniem robota. Stale robimy jakąś burzę mózgów  – dodaje Mateusz Piotrzkowski z Magnat Cyber Forge Team.

Warto dodać, że Magnat Cyber Forge Team w składzie: Piotr Krzemiński, Mateusz Piotrzkowski oraz Szymon Zagórnik wygrała w Robomaticon – w swojej konkurencji – trzeci raz z rzędu. Młodzi robotycy już szykują się na Robotchallange, które za 2 tygodnie odbędą się w Wiedniu.

– O rywalizacji między Politechniką Warszawską a Gdańską słyszałem już jakiś czas temu i nie ukrywam, że jak drużyna wraca z kolejnym zwycięstwem to daje mi to niemałą satysfakcję jako jednemu ze sponsorów oraz jako mieszkańcowi Trójmiasta. Mam nadzieję, że najbliższe zawody w Wiedniu przyniosą drużynie PG sukces na skalę europejską – mówi Marek Andrzej Pukaluk, Prezes Zarządu Magnat Sp. z o.o., jeden ze sponsorów drużyny.

Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych – Robomaticon 2013 odbył się po raz trzeci. Młodzi otrzymali nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Za pierwsze miejsce Magnat Cyber Forge Team zgarnęli bon na 1000 zł.  Pula nagród w całym turnieju wynosiła 15 tys. złotych.

Więcej informacji:  fanpage Magnat Cyber Forge Team oraz  www.mcft.eu. Informacje o  Enovie dla Profesjonalistów znajdują się na stronie www.enova.pro.

2013-03-12 12:25:56