Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zajęli pierwsze miejsce na zawodach T-BOT 2013

Robot Enova okazał się najlepszy! Drużyna Magnat Cyber Forge Team w składzie: Mateusz Piotrzkowski, Szymon Zagórnik oraz Piotr Krzemiński wygrała ogólnopolskie zawody robotyki T-BOT w Wałbrzychu. Młodzi robotycy na co dzień studiują na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Enova jest robotem typu minisumo. Konkurencja, w której startuje polega na zlokalizowaniu przeciwnika i wypchnięciu go z ringu. Oczywiście bez ingerencji zawodników. Film z walk robotów oraz fotorelacje z konkursów można znaleźć na fanpage’u drużyny oraz na stronie internetowej: www.MCFT.eu.

Szymon i Mateusz (studenci automatyki i robotyki) oraz Piotr (student informatyki) osiągają liczne sukcesy w rywalizacji robotów. Ostatnio, w grudniu 2012 roku zdobyli tytuł Mistrzów i Wicemistrzów Polski na Międzynarodowych Zawodach Robotic Arena 2012 w Wrocławiu

– Nie było łatwo. Konkurenci, z którymi spotkaliśmy się wcześniej zrobili ogromne postępy. Ale i my nie próżnowaliśmy – przyznaje Szymon Zagórnik z drużyny MCFT.

– To fascynujące widzieć jak tych trzech młodych ludzi z Politechniki Gdańskiej realizuje swoją pasję. Oczywiście z każdymi kolejnymi zawodami poprzeczka idzie w górę. W najbliższych planach jest występ krajowy na zawodach „Robomation” w Warszawie (9.03) oraz występ na Mistrzostwach Europy „Robocallange” w Wiedniu (23-24.03) – mówi Marek Andrzej Pukaluk – Prezes Zarządu Magnat Sp. z o.o., jeden ze sponsorów drużyny.

Drużyna Magnat Cyber Forge Team dziękuje firmom: Soneta (Kraków) i Magnat (Gdynia) za pomoc finansową przy realizacji robota oraz naszego uczestnictwa w zawodach.

Zawody odbyły się 23 lutego.

Strona oprogramowania enova dla profesjonalistów: www.enova.pro.

2013-02-26 08:21:53