Student PG Filip Ciszkiewicz dziewiąty w Pucharze Europy

W regatach żeglarskich o Puchar Europy rozgrywanych w niemieckiej Kilonii student Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej Filip Ciszkiewicz zajął dziewiątą pozycję. O zwycięstwo walczyło 125 zawodników ze ścisłej światowej czołówki.

Pływający w klasie Laser Standard żeglarz (na zdjęciu pośrodku) miał szansę na zajęcie trzeciego miejsca. Niestety uniemożliwiła mu to wywrotka w czwartym wyścigu kwalifikacyjnym.

Student Politechniki Gdańskiej ma obecnie największe ze wszystkich polskich reprezentantów szanse na zdobycie kwalifikacji dla Polski na igrzyska olimpijskie w Japonii w 2020 roku.

Wyniki regat o Puchar Europy można prześledzić tutaj.

Transmisja z wyścigu medalowego, który Filip Ciszkiewicz zakończył na drugim miejscu, znajduje się tutaj.