Studentka PG laureatką konkursu Interstudent 2015

Cristina Rodriguez Alvarez, studentka IV roku architektury na Politechnice Gdańskiej, zwyciężyła w szóstej edycji konkursu Interstudent 2015. Nagrodę odebrała w miniony czwartek, podczas uroczystej gali, która towarzyszyła konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016".

Cristina zwyciężyła w kategorii "studia licencjackie". Laureatem konkursu w kategorii "studia magisterskie" został Kanadyjczyk Timothy Mankowski – student Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zaś w kategorii "studia doktoranckie" – Syryjczyk Assef Salloom z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W specjalnym głosowaniu internauci przyznali też tytuł Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce. Otrzymał go Francesco Gubinelli z Włoch – student Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Cristina Rodriguez Alvarez przyjechała do Polski z hiszpańskiego Universidad de Valladolid dwa lata temu, w ramach programu stypendialnego Erasmus. Szybko uległa fascynacji ludźmi i polską kulturą, a także możliwościom samorozwoju, jakie dały jej studia w Polsce. Po zakończeniu programu postanowiła pozostać na Politechnice Gdańskiej i studiować w języku polskim, którego dotąd nie znała. Dziś, dzięki działalności w stowarzyszeniach studenckich oraz stowarzyszeniach architektów, jest pełnoprawną członkinią lokalnej społeczności. Po uzyskaniu tytułu inżyniera Cristina zamierza kontynuować studia magisterskie na naszej uczelni. Obecnie jej planem, jako aktualnej prezes Brygady Urbanistyczno-Architektonicznej (BUA), jest zwiększenie liczby członków tej organizacji, co – jak sama przyznaje – będzie dla niej ciekawym wyzwaniem.

– Ta nagroda jest nagrodą nie tylko dla mnie, ale dla całej społeczności Politechniki Gdańskiej, moich bliskich oraz przyjaciół, którzy wspierają mnie od początku mojego pobytu w Polsce i są praktycznie moją drugą rodziną tu, w Gdańsku – wyznała Cristina. – Dziękuję także członkom BUA, bez wsparcia których realizacja moich planów i ambicji nie byłaby możliwa.

Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Henryk Krawczyk, pogratulował Cristinie zdobycia tej prestiżowej nagrody podczas posiedzenia Senatu PG w dniu 20 stycznia 2016 r. (patrz zdjęcie).