Studentka Politechniki Gdańskiej piąta w skoku wzwyż w Pucharze Świata w Londynie

W lekkoatletyczym Pucharze Świata (Athletics World Cup), który zakończył się w niedzielę w Londynie, reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrne medale. Wśród „Biało-Czerwonych” nie zabrakło politechnicznego akcentu! Paulina Borys, studentka pierwszego roku Wydziału Eletroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w skoku wzwyż  z wynikiem 1,79 m  zajęła 5 miejsce, dokładając do dorobku całej reprezentacji Polski 4 cenne punkty.

– Cieszę się, że moje cztery punkty pomogły drużynie w zdobyciu drugiego miejsca. To była moja pierwsza impreza seniorska, dlatego traktowałam ten start jako przetarcie się w takiej rangi konkursach. Tym bardziej jestem zadowolona z mojego rezultatu i mam nadzieję wystartować jeszcze reprezentując Polskę na zawodach międzynarodowych – mówi Paulina Borys.

W Pucharze Świata brało udział osiem reprezentacji: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Jamajki,  Republiki Południowej Afryki, Chin oraz Polski. W każdej z dyscyplin startował jeden zawodnik danego kraju. Na najwyższym stopniu podium ulokowali się reprezentanci USA. Brązowe medale trafiły do zawodników Wielkiej Brytanii.