Studentka Politechniki Gdańskiej pomogła zbudować szkołę w Indonezji

Inżynier Lisa Aditya, pochodząca z Indonezji studentka naszej uczelni, przekazała ufundowaną przez rektora PG nagrodę specjalną zdobytą w tegorocznej edycji konkursu Czerwonej Róży na budowę szkoły podstawowej w rodzinnym kraju. Budynek jest już prawie gotowy, a prezes międzynarodowej organizacji humanitarnej ACT, która zbierała na ten cel środki, przesłał specjalne podziękowania dla Politechniki Gdańskiej.

 

Szkoła znajduje się we wschodniej części Indonezji, na wyspie o nazwie Lembata. Uczyć się w niej będzie około sześćdziesięcioro dzieci. Aby pomóc w budowie, Lisa przelała na konto ACT całą kwotę – pięć tysięcy złotych – otrzymaną wraz z specjalnym wyróżnieniem za wybitne dokonania w dziedzinie naukowej i społecznej w konkursie o nagrodę Czerwonej Róży 2018.

– O kandydatów na nauczycieli nie było łatwo, bo w promieniu 50 kilometrów od wioski nie ma żadnych innych osiedli. Mimo to ci, którzy zgłosili się do pracy, nie będą za nią pobierać żadnego wynagrodzenia – mówi Lisa.

Inż. Lisa Aditya studiuje kierunek Environmental engineering na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Naukowo współpracuje z prof. Jackiem Mąkinią z Katedry Inżynierii Sanitarnej. Podczas uroczystego otwartego posiedzenia Senatu PG z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2018/2019 Lisa otrzymała nagrodę dla najlepszego studenta naszej uczelni ufundowaną przez Politechniczny Klubu Biznesu PKB+ działający w ramach Stowarzyszenia Absolwentów PG. Wywiad ze studentką można przeczytać w czerwcowym numerze „Pisma PG” na stronie 30.

Galeria zdjęć