Studentki PG stypendystkami programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”

Sześć studentek Politechniki Gdańskiej znalazło się wśród 25 stypendystek czwartej edycji programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”. Otrzymają one wsparcie finansowe, opiekę mentorską i możliwość odbycia stażu w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

Stypendystkami programu z Politechniki Gdańskiej zostały: Justyna  Dziarnowska (inżynieria biomedyczna), Barbara Klaudel (automatyka i robotyka), Angelika Konderak (informatyka), Julia Pacuła (informatyka), Katarzyna Wojdalska (nanotechnologia), Joanna Woźna (informatyka).

W ramach stypendium studentki otrzymają finansowe wsparcie w wysokości 12 tys. zł (brutto) na pokrycie części wydatków związanych ze studiami, opiekę mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel, a także zaproszenie do odbycia stażu w siedzibie firmy.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 4 października w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku, największym centrum R&D Intela w Europie. Władze Politechniki Gdańskiej reprezentował dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. PG, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Sadowski, dziekan Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG.

Program „Nowe Technologie dla Dziewczyn” został stworzony przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”. To pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony wyłącznie dla kobiet, które wiążą swoją przyszłość z obszarem IT. Inicjatywa ma zainteresować młode kobiety branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. W ramach tegorocznej edycji programu wpłynęło ponad 600 zgłoszeń, przyznano 25 stypendiów. Więcej informacji o programie można znaleźć pod adresem https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/.