Sukces studenta PG na Żeglarskim Pucharze Świata w Miami

Paweł Tarnowski, student zarządzania na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zajął 6. Miejsce w Żeglarskim Pucharze Świata 2018 w Klasach Olimpijskich (w windsurfingowej klasie RS:X).

Zawody, które odbyły się w Miami na Florydzie rozpoczęły się dla studenta Politechniki Gdańskiej bardzo dobrze. Po drugim dniu zajmował pozycję wicelidera, ale ostatecznie zajął 6. Miejsce.

– Drobne kłopoty sprzętowe oddaliły mnie nieco od ścisłej czołówki, jednak mimo to kolejny raz pozycja w pierwszej dziesiątce bardzo cieszy i doskonale prognozuje na nadchodzący sezon – opowiada Paweł Tarnowski.

Zawody Pucharu Świata (PŚ) w Miami są drugimi regatami zaliczanymi do tegorocznej edycji PŚ. Pierwsze z nich odbyły się w październiku w japońskim Gamagori , gdzie Paweł Tarnowski był najlepszy [czytaj: tutaj].

Paweł Tarnowski jest stypendystą ministra nauki i szkolnictwa wyższego

Fot. Richard Langdon/Sailing Energy/World Sailing