Technologie Kosmiczne i Satelitarne – trwa nabór na trzecią edycję studiów

Politechnika Gdańska prowadzi rekrutację na trzecią edycję interdyscyplinarnych, międzyuczelnianych studiów II stopnia Technologie Kosmiczne i Satelitarne (TKiS), realizowanych we współpracy z Uniwersytetem Morskim w Gdyni i z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni. Na naszej uczelni studia te prowadzą Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydział Mechaniczny. 

 

 

Dlaczego warto studiować TKiS?

● nowoczesny, interdyscyplinarny kierunek związany z pionierskimi badaniami oraz wdrożeniami;

● zajęcia z przedsiębiorcami z branży kosmicznej oraz możliwość udziału w pracach badawczych prowadzonych przez pracowników uczelni;

● udział w konferencjach i warsztatach naukowych;

● międzynarodowe staże oraz warsztaty dla studentów organizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną;

● możliwość udziału w stażach w firmach zagranicznych w ramach Krajowego Programu Kosmicznego;

możliwość udziału w pracach Koła Naukowego SpaceCube oraz Koła Naukowego Systemów Mobilnych i Satelitarnych (KN SMS);

● ukończenie studiów daje szansę zatrudnienia w coraz liczniejszych firmach z sektora kosmicznego i pokrewnych zlokalizowanych na Pomorzu i w innych regionach kraju, a także w wiodących zagranicznych korporacjach działających w branży kosmicznej;

● dyplom Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG (kategoria naukowa A+, unikalna wiedza i interdyscyplinarne umiejętności z dziedziny ICT), bądź Wydziału Mechanicznego PG (kategoria naukowa A, możliwość uzyskania dyplomu Inżyniera Europejskiego EUR-ING).

– Studia na kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne umożliwiły mi zdobycie wiedzy dotyczącej między innymi budowy i działania anten, obsługi big data oraz nawigacji satelitarnej. Uczestnicząc w pracach Koła Naukowego SMS spróbowałem swoich sił w Galileo App Competition oraz podjąłem próbę współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną w ramach stażu Young Graduate Trainee – mówi Konrad Ossowski, student TKiS.

Zasady rekrutacji

● rekrutacja odbywa się poprzez system eRekrutacja;

● nabór trwa do 11 lutego 2019 r.;

● studia trwają 3 semestry i rozpoczynają się 21 lutego 2019 r.;

● informacje o programie studiów można znaleźć tutaj.