Tradycyjny Koncert Świąteczny na PG

Beethoven, Weber, Czajkowski i Brahms wprowadzą uczelnianych melomanów w świąteczny nastrój. W czwartek, 18. grudnia, zapraszamy na Koncert Świąteczny.

Rektor i Senat PG oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku zapraszają na Koncert Świąteczny, który odbędzie się w holu przed Aulą Gmachu Głównego, 18 grudnia o godz. 18.00.

Wystąpią soliści i orkiestra OSM – dyrygent Sylwia Anna Janiak.

W programie:

·         L. Ban Beethoven, V Koncert Fortepianowy Es-dur op. 73 cz. II i III; solo Apoloniusz Klawiński (kl. XII, uczeń mgr Ewy Szurek);

·         C.M. von Weber, Koncert klarnetowy f-moll op. 73 cz. I; solo Zofia Bączkowska (kl. XII, uczennica mgr Barbary Pappelbaum-Kruczkowskiej);

·         P. Czajkowski, Koncert skrzypcowy, D-dur op. 35 cz. II i cz. III; solo Weronika Pieczewska (kl. XII, uczennica prof. Małgorzaty Skorupy);

·         J. Brahms, Taniec Węgierski nr 1

Wstęp na koncert jest wolny. Wydarzenie odbędzie się w ramach Politechniki Otwartej.