Tryumf lekkoatletów PG na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi

Wspaniały występ zanotowali zawodnicy Politechniki Gdańskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. W punktacji drużynowej nasi reprezentanci wygrali z olbrzymią przewagą nad pozostałymi ekipami, zdobywając największą ilość punktów w historii tej imprezy.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy PG zdobyli aż 973 punkty, pokonując zajmującą drugie miejsce reprezentację Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie aż o 265,5 punktów! Taka przewaga to ewenement w tej dyscyplinie.

Liderami drużyny byli zawodnicy, którzy w punktacji generalnej zdobywali medale: Paulina Borys w skoku wzwyż, Paweł Adamski w biegu na 200 m, Filip Janowski w biegu na 1500 m, Wojtek Makurat w rzucie dyskiem i Wiktor Mertka w rzucie oszczepem. Drużyna kobiet, pomimo okrojonego składu, walczyła niezwykle ambitnie, plasując się tuż za podium w typie uczelni technicznych.

Trenerem ekipy lekkoatletów jest mgr Janusz Markowski.