Udany występ kolarzy Politechniki Gdańskiej na AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w dniach 28-30 sierpnia w Orawce, zakończyły się sukcesem reprezentantów Politechniki Gdańskiej. Nasze zawodniczki zajęły 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, a zawodnicy uplasowali się na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej, zdobywając srebrny krążek w klasyfikacji uczelni technicznych.

W rywalizacji wzięło udział 117 zawodników z 19 uczelni z całej Polski.

Na uznanie zasługują indywidualne wyniki „czasówk” naszych zawodniczek. Izabela Starjan uplasowała się na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej i na 2. miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych, utrzymując ten wynik podczas niedzielnego wyścigu. Magdalena Fabjanowicz, reprezentująca PG już po raz siódmy, podczas wyścigu indywidualnego na czas zajęła 9. lokatę open i 3. UTE. Bardzo dobrze z wymagającą trasą AMP poradziła sobie również debiutująca w mistrzostwach Karolina Idzikiewicz, która zakończyła mistrzostwa na 21. miejscu w klasyfikacji generalnej. Walecznością wykazała się Agata Maciesza (zawodniczka sekcji pływackiej, po raz drugi reprezentująca PG w zawodach kolarskich), która zawody ukończyła na 24. miejscu.

Zawodnicy wystartowali w pięcioosobowym składzie, ponieważ podczas treningu Łukasz Sieniek złamał obojczyk, co wyeliminowało go z możliwości startu w AMP. Najlepszym zawodnikiem w ekipie PG okazał się debiutujący w AMP Michał Korybalski, który wyścig indywidualny na czas zakończył na bardzo wysokiej 12. pozycji w klasyfikacji generalnej, zdobywając jednocześnie brązowy medal w UTE. Zawodnikami, którzy zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej byli również Piotr Dolatowski oraz Marcin Małas. Małas, pomimo kontuzji, zakończył rywalizację na pozycji 30, a Grzywacz na 31. Miejscu. Debiutujący w AMP Piotr Arcimowicz uzyskał 34. lokatę.

Reprezentacja kobiet: Magdalena Fabjanowicz (Wydział Chemiczny), Karolina Idzikiewicz (Wydział Architektury),  Agata Maciesza (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki), Izabela Satrjan (Wydział Oceanotechniki i Okretownictwa).

Reprezentacja mężczyzn: Piotr Arcimowicz (Wydział Mechaniczny), Piotr Dolatowski (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki), Maciej Grzywacz (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki), Michał Korybalski (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki), Marcin Małas (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska), Łukasz Sieniek (Wydział Chemiczny).

Kadra trenerska: Marta Parafiniuk i Tomasz Sośniak.

Wyniki kobiet są dostępne TUTAJ

Wyniki mężczyzn są dostępne TUTAJ