Udany występ naszych wspinaczy na AMP w Katowicach i Sosnowcu

W dniach 5–8.04 w Katowicach oraz Sosnowcu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. W zawodach uczestniczyło 200 studentów i 137 studentek z 38 uczelni. Trzydniowa rywalizacja obejmowała trzy konkurencje, tj. boulder, wspinanie z liną oraz wspinanie na czas.

Zawodnicy Politechniki Gdańskiej wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji generalnej oraz srebrny wśród uczelni technicznych. Gdańszczanie ulegli nieznacznie ekipom Uniwersytetu Warszawskiego i AGH. Panie w klasyfikacji generalnej zajęły 9. miejsce, zaś wśród uczelni technicznych były drugie za AGH. Indywidualnie Marzena Hirsch i Tomek Bielecki zdobyli brązowe medale w konkurencji na trudność wśród studentów uczelni technicznych.

Reprezentacja PG: Marzena Hirsch, Ola Detlaff, Ula Zalewska, Sandra Bekasiewicz i Ula Subkowska , Tomek Bielecki, Krystian Markiewicz, Kuba Nadolski, Adam Marciniak, Kacper Kukier, Tomek Kowalczyk i Maksymilian Benek. Trener: Ryszard Daniel