Ustawa 2.0 – PG uruchomiła witrynę internetową dotyczącą zmian na uczelni

Politechnika Gdańska wdraża zmiany organizacyjne wynikające z konieczności dostosowania uczelni do przepisów związanych z wejściem w życie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawy 2.0). Witryna internetowa w całości poświęcona tym zmianom znajduje się pod adresem pg.edu.pl/ustawa2.0.

 

– Chcemy, by Politechnika Gdańska znalazła się wśród najlepszych europejskich uczelni technicznych. Ustawa 2.0 stwarza szansę na przybliżenie nas do tego celu. Pozwoli ona na przyspieszenie zmian w wielu obszarach funkcjonowania uczelni. Z myślą o tym, by cały proces był przejrzysty, uruchomiliśmy witrynę internetową poświęconą reorganizacji. Jestem przekonany, że transparentność naszych działań umożliwi ich pełne zrozumienie i przekona członków społeczności akademickiej do aktywnego włączenia się w ten proces – mówił prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

W witrynie znajdują się podstawowe regulacje prawne oraz kalendarium wdrażania przepisów ustawy na uczelni. Na bieżąco są tam zamieszczane informacje dotyczące zmian oraz kompendium wiedzy w formie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się do tej pory pytania. Za pośrednictwem witryny po zalogowaniu każdy członek społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej może wyrazić swoją opinię oraz zadać własne pytania.