Utalentowani licealiści znają matematykę jak studenci

15 uczniów z XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku ukończyło 60-godzinny blok zajęć z „Matematyki Elementarnej”. Zdolnym licealistom pogratulowali: prof. Henryk Krawczyk, rektor PG, Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej oraz dr Magdalena Musielak, starszy wykładowca z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość PG.

Oprócz pamiątkowych dyplomów licealiści otrzymali karty osiągnięć potwierdzające zaliczenie z matematyki elementarnej – przedmiotu znajdującego się w programie pierwszego roku studiów na Politechnice Gdańskiej.

Zajęcia zorganizowało dla nich Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej. Było to możliwe dzięki współpracy PG i XX LO, rozpoczętej w 2013 r. Lekcje prowadziła dr Magdalena Musielak. Uczestnikami byli uczniowie drugiej klasy, w której uczą się osoby o ponadprzeciętnych zdolnościach z dziedziny fizyki, matematyki oraz informatyki.

– Kurs z matematyki był organizowany dla uczniów tej szkoły już po raz drugi i zakończył się egzaminem – wyjaśnia dr Barbara Wikieł, dyrektor Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość. – W momencie, gdy przyjdą oni na Politechnikę Gdańską na studia – a mamy nadzieję, że tak będzie – egzamin ten może im być uznany jako egzamin wymagany podczas studiów.

Zaproszeni na uroczystość goście wyrażali zadowolenie z dotychczasowej współpracy naszej uczelni z XX LO. Zgodnie przyznali, iż liczą na jej kontynuację. Wszak przyczynia się ona do rozwoju utalentowanej młodzieży.

Spotkanie odbyło się 27 stycznia br. w Sali Senatu.

Załączone pliki