We wtorek debata studencka z Rektorem Politechniki Gdańskiej

Jak status „uczelni badawczej” przełoży się na codzienność naszej uczelni? Jakie inwestycje infrastrukturalne planowane są w najbliższym czasie? Z jakimi problemami zmagają się na co dzień studenci i doktoranci PG oraz jakie plany na ich rozwiązanie mają władze uczelni? Na te oraz inne pytania odpowie prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, podczas otwartej debaty we wtorek 4 lutego o godz. 17 w AKPG Kwadratowa. Wstęp wolny.

W debacie wezmą udział: prof. Krzysztof Wilde, rektor PG; prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki; Bartosz Trawiński, przewodniczący SDPG; Szymon Potrykus, członek SDPG; Jakub Brzoska, przewodniczący SSPG oraz Natalia Dynderz, rzecznik praw studenta SSPG. Moderatorem dyskusji będzie Maciej Dzwonnik, rzecznik prasowy PG.

Podczas debaty omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:

• Co dla studentów i doktorantów PG oznacza otrzymanie przez naszą uczelnię statusu „uczelni badawczej” i jak przełoży się to na studencką codzienność i warunki nauki?
  • Jakie działania podejmą w najbliższym czasie władze PG, żeby poprawić pozycję naszej uczelni na mapie polskiej nauki?
  • Jakie inwestycje infrastrukturalne i projekty dydaktyczne czekają nas w najbliższym czasie oraz w kolejnych latach?
  • Jak władze uczelni odnoszą się do wyzwań i problemów, z którymi studenci i doktoranci borykają się na co dzień?

Organizatorem debaty jest Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Dział Promocji Politechniki Gdańskiej. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zachęcamy do „dołączania” do niego poprzez Facebooka [tutaj].

Debatę będzie można obejrzeć również online na kanale Youtube uczelni.