Wicepremier Jarosław Gowin gościem honorowym uroczystego posiedzenia Senatu PG

Zakończyło się uroczyste otwarte posiedzenie Senatu naszej Uczelni, poświęcone jubileuszom organizacji akademickich Politechniki. Jego honorowym gościem był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W tym roku obchodzimy 95-lecie Akademickiego Związku Sportowego, 85-lecie Akademickiego Związku Morskiego, 60-lecie Parlamentu Studentów PG, 60-lecie Studenckiej Agencji Radiowej oraz 30-lecie Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Podczas posiedzenia Senatu mowa była też o 60-leciu przedsiębiorczości studenckiej, a także o 40 rocznicy powstania Studenckich Komitetów Solidarności.

Po powitaniu zebranych przez rektora PG prof. Jacka Namieśnika wystąpili prof. Janusz Rachoń (przewodniczący Koła Parlamentarzysty Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej i rektor PG w latach 2002–2008), Janusz Rybicki (członek Rady Ekonomicznej Akademickiego Związku Sportowego), dr inż. Jacek Jettmar (były przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów PG od wielu lat związany z Akademickim Związkiem Morskim), dr inż. Tomasz Klajbor (były redaktor naczelny Studenckiej Agencji Radiowej), Ryszard Trykosko (przewodniczący SAPG), Ryszard Markowski (wiceprezes Zarządu Techno-Service S.A.) oraz dr inż. Henryk Majewski (minister spraw wewnętrznych w roku 1991, sekretarz Konwentu PG). Oprawę artystyczną zapewnił Akademicki Chór PG.

O organizacjach studenckich i absolwenckich świętujących swoje jubileusze można przeczytać na stronie pg.edu.pl/sapg/historia.