Wiodący wykład na międzynarodowej konferencji

 • Profesor wizytujący w Katedrze Zastosowań Informatyki w Zarządzaniu na WZiE dr Tomasz Janowski wygłosił wiodący wykład w ramach International Conference on Theory and Practice of Electronic Governance, ICEGOV2017. Dr Janowski założył i koordynował serię ICEGOV od 2007 do 2017 roku. W tym roku był współprzewodniczącym komitetu programowego konferencji.

   

  Zorganizowana przez Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informatycznych Rządu Indyjskiego, United Nations University oraz UNESCO konferencja ICEGOV2017 odbyła się w dniach 7–9 marca 2017 roku w New Delhi. Wydarzenie zgromadziło ponad 1800 uczestników z 61 krajów. Politechnika Gdańska była partnerem akademickim tej konferencji.

  Konferencja ICEGOV odbyła się po raz dziesiąty. Wcześniejsze edycje odbyły się kolejno w: Macao (2007), Kairze (2008), Bogocie (2009), Pekinie (2010), Tallinie (2011), Albany (2012), Seulu (2013), Guimaraes (2014) i Montevideo (2016).

  Seria ICEGOV zajmuje się wykorzystaniem technologii informatycznych do transformacji systemów administracji publicznej i ich relacji z obywatelami, przedsiębiorstwami i innymi jednostkami nie-państwowymi w celu poprawy procesów rządzenia i ich wypływu na politykę państwa i realizacje celów rozwojowych. Jest ona przewodnią serią konferencji na świecie w tematyce technologii, rządzenia i rozwoju, i platformą wymiany wiedzy i doświadczeń dla globalnej społeczności badaczy, wdrożeniowców i decydentów cyfrowego państwa. Społeczność ICEGOV składa się z ponad 1600 autorów z 103 krajów – 52 proc. z krajów rozwiniętych i 48 proc. z krajów rozwijających się, w tym 69 proc. naukowców i 31 proc. decydentów, urzędników państwowych i członków organizacji międzynarodowych, pozarządowych i przemysłowych.  

  Nagranie wykładu dr. Tomasza Janowskiego pt. „Implementing sustainable development goals with digital government – aspiration capacity gap” oraz powiązanego panelu dyskusyjnego pt. „Building digital government capabilities for sustainable development goals: condition or outcome?” dostępne są pod adresem: https://youtu.be/UeMydYZ4EOc