Wioślarze PG wicemistrzami Europy

Podopieczni trenera Piotra Bulińskiego zdobyli srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie, w konkurencji LM4x. Rywalizacja przebiegała w dniach 14–16 lipca w serbskiej Suboticy na jeziorze Palić.

Drużyna Politechniki Gdańskiej w składzie: Patryk Butyński (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa), Rafał Gawędzki, Szymon Chiliński oraz Daniel Dwojakowski (wszyscy z Wydziału Mechanicznego) walczyła w dwóch konkurencjach LfM4- oraz LM4x. Zdecydowanie szczęśliwsza okazała się ta druga, w której wioślarze PG już w biegu eliminacyjnym zapewnili sobie awans do wielkiego finału. W kluczowym wyścigu ekipa z naszej uczelni musiała uznać wyższość jedynie zawodników z Reading University.

Podczas mistrzostw osadą PG opiekowali się Kazimierz Rozwadowski, zastępca dyrektora Centrum Sportu Akademickiego ds. dydaktycznych oraz Rafał Kasprów, instruktor CSA.