Wybierz jedną z najlepszych uczelni w kraju! Trwa rekrutacja na Politechnikę Gdańską

Trwa rekrutacja na wszystkie kierunki I stopnia na Politechnice Gdańskiej. Tutaj znajdziesz informacje o tym, dlaczego warto rozpocząć studia na naszej uczelni.

Druga najlepsza w Polsce uczelnia badawcza w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” tworzy wynalazki, które są wykorzystywane w Polsce i na świecie – komunikacja za pomocą oczu, ekologiczny lek na osteoporozę, biodegradowalne tworzywo i wiele innych - zobacz film.

Oferta edukacyjna

W ofercie uczelni jest 33 kierunków studiów na 9 wydziałach, z których dwa otrzymały najwyższą kategorię A+ przyznawaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za jakość działalności naukowej i badawczo-rozwojowej.

To na Politechnice Gdańskiej kształcą się przyszli konstruktorzy aparatury medycznej, projektanci inteligentnych maszyn, nowoczesnych systemów oprogramowania, pomysłodawcy materiałów przyszłości i analitycy skomplikowanych algorytmów. Absolwenci naszej uczelni to  specjaliści zielonych technologii, tworzący gospodarkę przyjazną środowisku, poszukiwani pracownicy branż: kosmetycznej i farmaceutycznej. Studia na Politechnice Gdańskiej wybierają także osoby, które chcą zajmować się kształtowaniem przestrzeni, projektowaniem konstrukcji i domów przyszłości, a także przyszli przedsiębiorcy, którzy chcą się nauczyć jak dobrze zarządzać firmą czy rozwijać swoje zdolności analityczne - więcej o ofercie.

Centra Badawcze

Pasje naukowe studenci mogą rozwijać w czterech nowoczesnych, interdyscyplinarnych Centrach Badawczych, gdzie praca odbywa się często w laboratoriach wyposażonych w sprzęt najnowszej generacji. Zobacz jak nasi studenci realizują swoje naukowe pomysły.

Nasi absolwenci

Absolwenci Politechniki Gdańską zdobywają dyplom uczelni ze ścisłej czołówki rankingów uczelni  w Polsce. Aż 95 % kończących studia na PG jest zadowolonych z wyboru uczelni. Ponad 92 % osób, które ukończyły studia na Politechnice jest aktywnych zawodowo, a badania pokazują, że wynagrodzenia naszych absolwentów zaliczają się do najwyższych w Polsce.

Kampus PG

Studiowanie to jednak nie tylko nauka. Kampus Politechniki Gdańskiej to miejsce wyjątkowe, uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie. Bary, kafejki, miejsca do wypoczynku na terenach zielonych, klub studencki z wieloletnią tradycją, a także najlepsze w Polsce Juwenalia to tylko niektóre z możliwości, które czekają na przyszłych studentów. A to wszystko w środku aglomeracji trójmiejskiej, uznawanej za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Tutaj morze, Trójmiejski Park Krajobrazowy, a jednocześnie kulturalna i rozrywkowa oferta Trójmiasta, są na wyciągniecie ręki.

Poznaj nas lepiej:

- spójrz na uczelnię z lotu ptaka i dowiedz się jak pracują nasi naukowcy – FILM

- wybierz się na wirtualny spacer po kampusie PG

- dowiedz się więcej o historii Politechniki

cz.1; cz.2 ; cz.3

- zapoznaj się z naszymi materiałami dla kandydatów :

ULOTKA DLA KANDYDATÓW

ULOTKA REKRUTACYJNA

***

Potrzebujesz więcej informacji nt. zasad rekrutacji, wymaganych dokumentów? – zajrzyj tutaj

Harmonogram tegorocznej rekrutacji  - tutaj

Pytania? Zebraliśmy odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci. Znajdziecie je tutaj.