Wybory do Samorządu Studentów PG

Trwają kolejne wybory przedstawicieli do Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej. 26 i 27 listopada głosować może, a nawet powinien, każdy student.

W tajnym głosowaniu wybrani zostaną członkowie nowego parlamentu studenckiego , który swoje oficjalne urzędowanie rozpocznie 14 grudnia podczas I posiedzenia oraz przedstawiciele Wydziałowych Rad Studentów.  Mieszkańcy akademików wybiorą także swoje Rady Mieszkańców.

Parlament  Studentów Politechniki może poszczycić się najdłuższą historią w Polsce – liczy już 60 lat. To najważniejszy organ uchwałodawczy. Wydziałowe Rady Studentów z kolei zajmują się organizacją wielu studenckich imprez: szkoleń, wyjazdów, otrzęsin, dni wydziałowych etc.  Każda Rada Studentów danego wydziału organizuje też własne, charakterystyczne projekty.

Rady Mieszkańców to z kolei wybrani przedstawiciele poszczególnych akademików.  Każda rada liczy 3 osoby , które odpowiedzialne są za organizację życia społeczności akademickiej w tym miejscu. Przedstawiciele rady kontaktują się z kierownikami osiedla studenckiego, załatwiają sprzęt na siłownie czy też negocjują warunki korzystania z sali imprez. Odpowiadają oni także za przydział pokoi na rok akademicki. Zajmują się wszystkimi bieżącymi sprawami dotyczącymi studentów jakie napotkają w domu studenckim zarówno podczas roku akademickiego jak i wakacji, tak by mieszkało się wygodniej i w dobrej atmosferze.

Jak podają Studenckie Wydziałowe Komisje Wyborcze, zarejestrowanych zostało 166 kandydatów. Najwięcej, bo 26 osób startuje z ramienia Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Najmniej liczne grupy osób chcących działać w Samorządzie kandydują z  Wydziałów Oceanotechniki i Okrętownictwa ( 17 osób) oraz z Wydziału Architektury ( 14 osób).

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do środy włącznie, a wyniki wyborów znane będą 28 listopada.

Więcej informacji: