Wybory rektora 2020 na Politechnice Gdańskiej. Prześlij pytanie do kandydata

Decyzją senatu Politechniki Gdańskiej, wybory rektora na naszej uczelni odbędą się w czwartek 9 kwietnia w formie zdalnej. Zanim to jednak nastąpi, każdy przedstawiciel społeczności PG może przesłać pytanie do prof. Krzysztofa Wildego, obecnego rektora PG i kandydata na kolejną kadencję.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i troską o bezpieczeństwo społeczności uczelni, senat PG zdecydował podczas zdalnego posiedzenia w poniedziałek 30 marca o zmianie trybu głosowania przez elektorów (z bezpośredniego na elektroniczny) oraz przesunięciu terminu wyborów (9 kwietnia zamiast 31 marca – więcej na ten temat TUTAJ).

Głosy elektorów, wybranych podczas wcześniejszych etapów ujętych w kalendarzu wyborczym, będą zatem oddawane za pomocą elektronicznych środków komunikacji. Tą samą drogą można też przesyłać pytania do prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG i kandydata do pełnienia tej funkcji w latach 2020-2024.

W tym celu uruchomiono specjalny, dedykowany adres e-mail – wybory2020@pg.edu.pl – na który w dniach 31 marca – 5 kwietnia (czyli do najbliższej niedzieli włącznie) można przesyłać swoje zapytania dotyczące planów kandydata na kolejną kadencję. Pytania zostaną zebrane i usystematyzowane, a najciekawsze i najważniejsze z nich zostaną zadane kandydatowi. Prof. Krzysztof Wilde udzieli na nie odpowiedzi w materiale wideo, który zostanie wyemitowany we wtorek 7 kwietnia.

Zachęcamy do przesyłania pytań wszystkich przedstawicieli społeczności Politechniki Gdańskiej: studentów, doktorantów, naukowców i dydaktyków oraz pracowników wszystkich jednostek administracyjnych.

Biogram prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG i kandydata na kadencję 2020-2024 - TUTAJ