Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa współpracuje z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk SA

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA zawarły porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej, w ramach którego obie strony będą m.in. wspólnie aplikować o granty krajowe i zagraniczne na realizację przedsięwzięć badawczo-rozwojowych.

W porozumieniu znalazły się zapisy dotyczące prowadzenia wykładów przez pracowników portu, organizacji wizyt studyjnych na jego terenie, współpracy ZMPG SA ze studentami przy realizacji prac inżynierskich oraz magisterskich (w tym dostarczenie tematów), a także organizacji praktyk studenckich i staży przemysłowych.

Sygnatariuszami porozumienia są dr hab. inż. Janusz Kozak, prof. nadzw. PG, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, Marcin Osowski, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA (obaj na zdjęciu) oraz Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA.