Wykłady z matematyki i fizyki dla uczniów pomorskich szkół

Optyka, indukcja matematyczna, dziwne dodawanie i gra w zabieranie zapałek – to tylko niektóre tytuły wykładów z matematyki i fizyki, które z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących z województwa pomorskiego organizuje Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

 

Wykłady będą odbywać się we wtorki, w godz. 9:00-10:00 w sali wykładowej Audytorium Maximum w Gmachu Głównym na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Pierwszy w tym roku szkolnym wykład zaplanowano na 20 listopada.

LISTA PLANOWANYCH WYKŁADÓW WRAZ Z TERMINAMI

Zapisów na wykład należy dokonywać najpóźniej tydzień przed planowanym terminem jego odbycia. Decyduje kolejność zgłoszeń. W wykładzie może jednorazowo uczestniczyć do 250 osób.

Wstępnych rezerwacji na wykłady można dokonywać u dr. inż. Tadeusza Miruszewskiego pod nr tel. (58) 348 66 12 lub drogą mailową tadeusz.miruszewski1@pg.edu.pl oraz u dr inż. Bogumiły Strzeleckiej, doc. PG (nr tel. 58 348 66 19 bogstrze@pg.edu.pl). W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, orientacyjną liczbę osób oraz termin wykładu.

Przypomnijmy, że Wydział FTiMS PG organizuje także laboratoria z fizyki. W związku dużym zainteresowaniem, wszystkie dostępne obecnie terminy zostały już zarezerwowane przez szkoły.

 

Fot. Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska