WyKOMBinuj mOst 2017

 • Do 21 kwietnia trwać będzie kolejna edycja konkursu konstruktorskiego wyKOMBinuj mOst organizowanego przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów.

   

  Pierwszego dnia wydarzenia (środa, 19 kwietnia) obydwa dziedzińce Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej zamienią się w arenę zmagań konstruktorów. Uczestnicy zmierzą się z zadaniem projektowym polegającym na wykonaniu przęsła mostowego o rozpiętości 100 cm z 8 arkuszy brystolu i 1000 ml kleju polimerowego. To na pozór proste wyzwanie wymaga mnóstwa wyobraźni i kreatywności połączonej z wiedzą teoretyczną i techniczną, zaś rozstrzygnięcia końcowe są spektakularne i zaskakujące. Nośności zwycięskich konstrukcji przekraczają 320 kg!

  W czwartek (20 kwietnia) zapraszamy do udziału w KOMBOferencji – Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej, podczas której zostaną wygłoszone referaty o tematyce związanej z szeroko pojętym budownictwem i projektowaniem konstrukcji. Tego dnia odbędzie się także wystawa konstrukcji konkursowych i głosowanie na najładniejszy most.

  Największe emocje czekają nas jednak w piątek (21 kwietnia) podczas wykonywania prób wytrzymałościowych. Most każdej drużyny, po uprzedniej weryfikacji wymiarów i masy, zostanie obciążony w maszynie wytrzymałościowej do uzyskania ugięcia równego 40 mm. Konkurs wygra ten zespół, którego most osiągnie największy współczynnik K wyrażony przez iloraz maksymalnej siły i masy konstrukcji.

  Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronach: 

  http://wilis.pg.edu.pl/wykombinuj-most

  http://wilis.pg.edu.pl/kombo/ferencja 

  Zachęcamy także do śledzenia profilu Facebook wydarzenia:

  https://www.facebook.com/wykombinujmost/

Galeria zdjęć